Pondělí, 6 prosince, 2021
aktualne

Britská amabasáda v Moskvě dostala pro zástavu LGBTI upozornění

on

Britské velvyslanectví v Moskvě dostalo protestní nótu od ruského ministerstva zahraničních věcí v souvislosti se zástavou hnutí LGTBI, kterou daná ambasáda veřejně vyvěsila koncem června.

Informovala o tom v úterý tisková agentura TASS.

Zákonodárce dolní komory ruského parlamentu – Státní dumy – Vasilij Piskarev prohlásil, že protestní nóta týkající se vystavených vlajek hnutí duhového pochodu byla zaslána na ambasády Británie, Spojených států a Kanady.

Velvyslanectví Británie v Moskvě vystavilo zástavu hnutí LGBTI koncem června. Předtím tuto zástavu vztyčila i americká mise, přičemž zdůraznila, že zástavu vytvořil americký umělec a aktivista Gilbert Baker.

Zástava byla poprvé vztyčena jako symbol naděje a rozličnosti 25. června 1978 během pochodu homosexuálů v San Francisku.

Kremelský mluvčí Dmitrij Peskov uvedl, že porušení zákona zakazujícího propagandu osob vyznávající homosexualitu mezi mladistvými je nepřijatelné.

Mohlo by Vás zajímat

Evropské akcie se na začátku nového týdne posílily

Frankfurt nad Mohanem / Paříž / Milán 23. srpna (TASR) - Evropské akciové trhy se v pondělí posílily. V minulém týdnu zaznamenali nejprudší pokles...