Středa, 26 ledna, 2022
aktualne

Čínský burzovní regulátor zastavil 42 prvotních emisích akcií

on

Podle čínských médií, které odkazovaly na povinné zveřejnění ze strany burz a firem, Čínská komise pro regulaci akciových trhů (CSRC) zastavila celkově 42 prvotních emisí. CSRC totiž začala vyšetřovat firmy China Dragon Securities, Tian Yuan, Care Assets Appraisal a Zhongxingcai Guanghua Certified Public Accountants, které měly tyto prvotní nabídky zprostředkovat.

Peking v poslední době přitvrzuje regulaci různých odvětví, což mělo negativní vliv na akcie mnoha čínských firem, například z technologického sektoru, které se výrazně oslabily. Regulační úřady nyní začaly zpřísňovat i kontroly vstupů na burzu, jejichž prostřednictvím chtějí firmy získat kapitál v prostředí zotavující se ekonomiky.

CSRC po pátečním (20. 8.) pracovním zasedání uvedla, že bude „striktně kontrolovat vstup na kapitálový trh“ a že bude mít „nulovou toleranci“ vůči zneužívání trhu.

Šenčenská burza zastavila více než 30 prvotních emisí včetně primární nabídky divize čipů společnosti BYD. Šanghajská burza zastavila osm vstupů směřujících na technologický STAR Market.
Peking v pondělí oznámil, že zpřísní kontrolu účetních firem a bude bojovat proti finančním podvodům.

Mohlo by Vás zajímat

Do očkovací loterie se už přihlásilo téměř 950.000 lidí

Registrace do slosování o očkovací prémii je spuštěna 23 dní a za ten čas se na stránce www.bytzdravyjevyhra.sk přihlásilo téměř 950.000 očkovaných. Jen během...