Pondělí, 6 prosince, 2021
aktualne

Dán, jehož odsoudili za vraždu švédské novinářky, se pokusil o útěk z vězení

on

Dánský vynálezce Peter Madsen, jehož odsoudili za mučení a vraždu švédské novinářky v jeho ponorce, utekl z vězení na předměstí Kodaně, kde si odpykává doživotní trest. Policii se ho však v úterý podařilo nedaleko chytit.

Identitu vězně pro agenturu AP potvrdil mluvčí policie.

Dánský vynálezce Madsen se pokusil o útěk z vězení (5 fotografií)
Deník Ekstra Bladet zveřejnil video, na kterém Madsen sedí v trávě s rukama za zády, zatímco je nedaleko policie. Podle novin měl Madsen kolem břicha předmět podobný opasku.

Svědek Frank Jensen pro Ekstra Bladet řekl, že policie nedaleko vězení Herstedvester na kodaňském předměstí Albertslund náhle obklíčila bílou dodávku, otevřela dveře a vytáhla z ní muže.

Madsen si odpykává doživotí za vraždu 30-leté Kim Wall, kterou v roce 2017 zlákal do své ponorky s tím, že jí poskytne rozhovor. Její tělo rozřezal a v plastových pytlích naházel do moře. Po tom, co moře vyplavilo na břeh její bezhlavé tělo, potápěči našli i další části zabalené v sáčcích.

Madsen u soudu tvrdil, že Wall zemřela uvnitř ponorky náhodou, přiznal se jen k tomu, že části jejího těla hodil do Baltského moře. Po odsouzení se mu nepodařilo odvolat.

Doživotní tresty v Dánsku obvykle představují 16 let ve vězení, po kterých trestanců posuzují, zda představují hrozbu pro společnost a je třeba je věznit déle.

Mohlo by Vás zajímat

Evropské akcie se na začátku nového týdne posílily

Frankfurt nad Mohanem / Paříž / Milán 23. srpna (TASR) - Evropské akciové trhy se v pondělí posílily. V minulém týdnu zaznamenali nejprudší pokles...