Středa, 26 ledna, 2022
aktualne

Jak zvýšíte šance na přijetí svého životopisu?

on

Tvorba životopisu může být někdy velmi komplikovaná. Neexistuje jeden jediný způsob psaní životopisu, který by vyhovoval všem a zajišťoval úspěch ve všech odvětvích. Je však několik základních tipů, které vám pomohou zaujmout zaměstnavatele na první pohled a zvýší tak pravděpodobnost vašeho přijetí. Jaké věci to jsou?

Krátký návod nám představí ing. Ludmila Šťastná ze společnosti 123jobs Media s.r.o. , provozovatele on-line náborových portálů a aplikací.

Přizpůsobte životopis na míru dané pozici

Vyhněte se zbytečnému výčtu informací, které jsou nerelevantní pro danou pozici. Můžete si vyrobit jeden souhrnný životopis se zapsáním všech svých úspěchů, předchozích zaměstnání, dovedností a schopností, ze kterého potom vyberete vždy ty, které se pro danou pozici hodí. Při ucházení se o práci ve školce nejspíš nepotřebujete prodávat svou znalost tří programovacích jazyků. Oproti tomu pokud se budete ucházet o práci IT specialisty, vašeho zaměstnavatele asi neohromí recenze, že jste absolvovali kurz o přístupu k dětem s poruchou autistického spektra.

Ukažte hmatatelné výsledky

Pokud máte nějaké hmatatelné výsledky, kterými se můžete ve svém životopise pochlubit, zaujme to vašeho budoucího zaměstnavatele mnohem více než jen obyčejný výčet běžných pracovních povinností. Můžete se například pochlubit tím, že vaše markentingová kampaň dokázala zvýšit prodej produktu během jednoho týdne o 10 %, nebo že jste jako manažer v minulé firmě dokázali zdvojnásobit příjmy vašeho oddělení.

Jednoduché a přehledné formátování

Je to smutné, ale dnešní doba je neuvěřitelně zrychlená. Je velmi pravděpodobné, že zaměstnavatelé budou mít na pročtení vašeho životopisu jen pár vteřin až několik málo minut. Proto je musíte zaujmout už v začátku. Piště stručně, v odrážkách a nejaktuálnější a nejdůležitější informace uveďte již v začátku. Pomocníkem vám může být i negativní prostor, který přitáhne pozornost čtenáře na nejdůležitější části vašeho životopisu.

Dejte jim důvod, proč zaměstnat právě vás!

Uchazečů o danou pozici bude nejspíše celá řada, proto zaměstnavatel musí už z vašeho životopisu vědět, proč má vybrat právě vás. Co z vás dělá toho nejlepšího adepta o danou práci? Nebojte se udat cokoliv, co vás odliší od ostatních a umožní vám být originální a zapamatovatelní. Může jít o nějakou soutěž či cenu v oboru, kterou jste vyhráli, recenze či získané hodnocení, nebo třeba speciální tematicky zaměřený profesionální kurz, jenž jste absolvovali.

On-line nabídky práce a brigád, přehledně řazené dle oborů a krajů najdete na pracovních portálech 123jobs.cz a personalistka.cz

Při sepisování životopisu také dbejte na pravidla GDPR.

Mohlo by Vás zajímat

Do očkovací loterie se už přihlásilo téměř 950.000 lidí

Registrace do slosování o očkovací prémii je spuštěna 23 dní a za ten čas se na stránce www.bytzdravyjevyhra.sk přihlásilo téměř 950.000 očkovaných. Jen během...