Úterý, 25 ledna, 2022
aktualne

Pojistka odpovědnosti v zaměstnání? Rozhodně se vyplatí všem se služebním vozem!

on

Neopatrnost nebo nešikovnost se nevyplácí. Tím spíše, když se vám nějaká nehoda stane v zaměstnání a váš zaměstnavatel po vás vymáhá způsobenou škodu. Má na to nárok. Ze zákona může požadovat až 4,5násobku hrubého průměrného měsíčního výdělku, přičemž může škodu vymáhat srážkou ze mzdy. V případě nehody služebního vozu tak může jít do tuhého. Není lepší se jistit kvalitní pojistkou odpovědnosti zaměstnance?

Nepříjemná situace má řešení

Politý notebook kávou? Rozbitý služební tablet nebo speciální měřící přístroj? Nehoda služebního vozu? Pamatujte, že každá, byť velmi nezáviděníhodná situace, má řešení. V případě vzniklé škody způsobené zaměstnancem má zaměstnavatel právo požadovat po dotyčném částku až do výše 4,5násobku průměrného hrubého příjmu, což při 30 000 Kč měsíčně dělá 135 000 Kč. To opravdu není malá částka a jistě by dotyčnému chyběla. Škody však může pokrýt správně uzavřené pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu.

Pojistka s nízkou spoluúčastí

Při sjednávání pojištění si můžete vybrat ze tří různých tarifů, které zohledňují pracovní náplň. Zatímco pro běžné administrativní pracovníky, učitele, referenty a jiné kancelářské profese je vhodná varianta „standard“, kde se při vzniklé škodě nezkoumá druh pracovní činnosti, pro zaměstnance s přiděleným služebním vozem jsou vhodnější další dva tarify. „Řidič“ a „řidič PLUS“ jsou pojistky pro ty, kteří řídí služební vůz, potažmo jej mohou se svolením zaměstnavatele používat pro soukromé účely.

Plnění v rozsahu 50-600 000 Kč

Pojištění odpovědnosti zaměstnance sjednané u ergo.cz si můžete upravit dle svých požadavků včetně limitu pojistného plnění od 50 do 600 000 Kč, přičemž je vždy součástí spoluúčast. Tu lze však také upravit, stejně jako lze pojistit svěřené věci a technické vybavení, jako jsou notebook, tablet a jiné přístroje. Pojistka má navíc celosvětovou platnost a budete tak kryti také při častých služebních cestách do zahraničí.

Mohlo by Vás zajímat

Do očkovací loterie se už přihlásilo téměř 950.000 lidí

Registrace do slosování o očkovací prémii je spuštěna 23 dní a za ten čas se na stránce www.bytzdravyjevyhra.sk přihlásilo téměř 950.000 očkovaných. Jen během...