Pondělí, 6 prosince, 2021
aktualne

Poslanci souhlasili s úpravou rozpočtu, vyčlenili i peníze na návštěvu papeže

on

Částku 346.000 eur vyčleněny na zářijovou návštěvu papeže košičtí krajští poslanci. Zastupitelstvo Košického samosprávného kraje (KSK) tak učinilo v pondělí v rámci druhé úpravy letošního rozpočtu.

Jak KSK uvádí na své webové stránce, tyto peníze budou použity například na zajištění autobusové dopravy, která bude svážet věřících z farností, úpravu komunikací, zabezpečení umělecké produkce na Stadionu Lokomotivy v Košicích, LED navigačních panelů i pronájem mobilních tribun. „Část výdajů půjde přes krajskou organizaci cestovního ruchu, část přes Úřad KSK, Správu silnic KSK – bylo to ve více položkách,“ doplnil předseda KSK Rastislav Trnka s tím, že podle původních informací by měl stát refundovat veškeré výdaje spojené s návštěvou papeže. Obává se však, že tomu tak v konečném důsledku nebude.

V rámci druhé úpravy rozpočtu na rok 2021 poslanci mimo jiné vyčleněny i 100.000 eur na projekt krajského sociálního podniku a občanského sdružení (OZ) ETP Slovensko. Týká se pilotního projektu výstavby komunitního centra na košickém Luníku IX.

Krajské zastupitelstvo přijalo rovněž návrh na finanční vyrovnání investic s OZ Bona Fide, které v krajských prostorách spravuje centrum nezávislé kultury Tabačku Kulturfabrik. Kraj započítá investici nájemce ve výši více než 26.000 eur, čímž se sníží celkový dluh Tabačky. „Tímto krokem chce župa pomoci nezriaďovanej kultuře, kterou ve velké míře ovlivnila pandemie,“ uvádí KSK.

Mohlo by Vás zajímat

Evropské akcie se na začátku nového týdne posílily

Frankfurt nad Mohanem / Paříž / Milán 23. srpna (TASR) - Evropské akciové trhy se v pondělí posílily. V minulém týdnu zaznamenali nejprudší pokles...