Středa, 26 ledna, 2022
aktualne

Soud nařídil Trumpovi vydat daňové záznamy prokuratuře

on

Účetní firma amerického prezidenta Donalda Trumpa musí odevzdat jeho daňové záznamy státnímu zástupci v New Yorku.

Vyplývá to ze středečního rozhodnutí odvolacího soudu, po kterém se záležitost pravděpodobně podruhé dostane před Nejvyšší soud USA.

Informovala o tom agentura AP.

Federální odvolací soud v Manhattanu ve verdiktu uvedl, že rozhodnutí soudu nižší instance v této věci zůstává pozastaveno, aby se Trumpovi právníci mohli odvolat k vyššímu soudu.

Trump popírá sexuální aféry

V srpnu soudce federálního soudu odmítl jejich opětovnou snahu o zrušení výzvy k předložení dokumentů, kterou úřad manhattanského prokurátora Cyruse Vance Jr. adresoval loni Trumpové účetní firmě.

Vyšetřování Vance se zčásti týká plateb pro dvě ženy – pornografickou herečku Stormy Danielsová a modelku Karen McDougalovú – za mlčení během předvolební kampaně v roce 2016 o jejich údajných aférách s Trumpem. Ten takové aféry popírá.

Vance žádá vydání osobních a firemních daňových záznamů Trumpa za téměř osm let, o důvodech své žádosti však prozradil jen málo.

Mohlo by Vás zajímat

Do očkovací loterie se už přihlásilo téměř 950.000 lidí

Registrace do slosování o očkovací prémii je spuštěna 23 dní a za ten čas se na stránce www.bytzdravyjevyhra.sk přihlásilo téměř 950.000 očkovaných. Jen během...