Úterý, 25 ledna, 2022
aktualne

Twitter a Facebook zablokovaly účty lidí blízkých Bolsonarovi

on

Sociální sítě Twitter a Facebook zablokovaly stránky 16 lidí z nejbližšího okolí brazilského prezidenta Jaira Bolsonara. Stalo se tak na žádost brazilského nejvyššího soudu, který dospěl k závěru, že dané stránky přispívají k šíření dezinformací.

Přístup na tyto stránky je však zablokován pouze na území Brazílie. V jiných zemích jsou dostupné, uvedla v sobotu agentura AFP. Podle agentury AFP mezi krajně pravicovým prezidentem a nejvyšším soudem stoupá napětí vyvolané tím, že soud vyšetřuje obvinění, že lidé z Bolsonarovho nejbližšího okolí vedly na sociálních sítích kampaň s cílem diskreditovat soud, pomlouvat jeho soudce a vyhrožovat jim.

Sociální sítě Twitter a Facebook jsou současně vystaveny rostoucímu tlaku, aby agresivněji jednali proti nenávistným projevům a falešným informacím na svých platformách.

Podle AFP byly na obou sítích zablokovány účty významných osobností, jako například konzervativního exzákonodarcu Roberta Jeffersona, obchodního magnáta Luciana Hanga a krajně pravicové aktivistky Sary Winterová.

Majitelů zablokovaných účtů rozhodnutí soudu rozzlobilo: zatímco Winterová uvedla, že soudní příkaz je jako z „diktatury“, Jefferson ho spojil s nacistickým Německem.

Mohlo by Vás zajímat

Do očkovací loterie se už přihlásilo téměř 950.000 lidí

Registrace do slosování o očkovací prémii je spuštěna 23 dní a za ten čas se na stránce www.bytzdravyjevyhra.sk přihlásilo téměř 950.000 očkovaných. Jen během...