Pondělí, 6 prosince, 2021
aktualne

Vietnam sužují přívalové deště, hlásí 105 obětí

on

Už 105 obětí na životech a 27 pohřešovaných si vyžádaly záplavy a sesuvy půdy způsobené přívalovými dešti, které poslední týdny sužují Vietnam. S odvoláním na vietnamské úřady o tom v úterý informovala agentura DPA.

Vietnamský ústřední výbor pro zvládání přírodních katastrof eviduje, že úmrtí a pohřešované osoby hlásili z 12 provincií, které se rozprostírají podél pobřežních oblastí ve středu země a táhnou se až po centrální vysočinu.

V provincii Quang Tri zahynulo 49 lidí, provincie Thua Thien Hue hlásila 27 mrtvých a v provincii Quang Nam evidují 11 mrtvých. Devět lidí přišlo o život v dalších devíti provinciích.

Střední Vietnam sužují silné deště už dva týdny. Záplavy postihly téměř 7000 hektarů polí s úrodou a zabily 5876 kusů dobytka a 685 tisíc kusů drůbeže.

Vietnamu hrozí v nejbližších dnech další záplavy a sesunul půdy. Krajinu má totiž zasáhnout další tropická deprese, která může přerůst do tropické bouře, varují tamní úřady

Mohlo by Vás zajímat

Evropské akcie se na začátku nového týdne posílily

Frankfurt nad Mohanem / Paříž / Milán 23. srpna (TASR) - Evropské akciové trhy se v pondělí posílily. V minulém týdnu zaznamenali nejprudší pokles...