Pondělí, 16 května, 2022
aktualne

Vietnam sužují přívalové deště, hlásí 105 obětí

on

Už 105 obětí na životech a 27 pohřešovaných si vyžádaly záplavy a sesuvy půdy způsobené přívalovými dešti, které poslední týdny sužují Vietnam. S odvoláním na vietnamské úřady o tom v úterý informovala agentura DPA.

Vietnamský ústřední výbor pro zvládání přírodních katastrof eviduje, že úmrtí a pohřešované osoby hlásili z 12 provincií, které se rozprostírají podél pobřežních oblastí ve středu země a táhnou se až po centrální vysočinu.

V provincii Quang Tri zahynulo 49 lidí, provincie Thua Thien Hue hlásila 27 mrtvých a v provincii Quang Nam evidují 11 mrtvých. Devět lidí přišlo o život v dalších devíti provinciích.

Střední Vietnam sužují silné deště už dva týdny. Záplavy postihly téměř 7000 hektarů polí s úrodou a zabily 5876 kusů dobytka a 685 tisíc kusů drůbeže.

Vietnamu hrozí v nejbližších dnech další záplavy a sesunul půdy. Krajinu má totiž zasáhnout další tropická deprese, která může přerůst do tropické bouře, varují tamní úřady

Mohlo by Vás zajímat

Poslanci souhlasili s úpravou rozpočtu, vyčlenili i peníze na návštěvu papeže

Částku 346.000 eur vyčleněny na zářijovou návštěvu papeže košičtí krajští poslanci. Zastupitelstvo Košického samosprávného kraje (KSK) tak učinilo v pondělí v rámci druhé úpravy...