Pondělí, 27 března, 2023
aktualne

S kvalitním nosičem kol si můžete užít cyklovýlet tam, kde budete chtít

on

Pokud i vy patříte mezi lidi, kteří milují pohyb, aktivně strávenou dovolenou a cyklovýlety, jistě by se vám mohl hodit nosič kol. Díky nim můžete převést kola celé rodině. Navíc se vám uvolní místo v kufru, což jistě využijete na potřebné věci, jako je oblečení, jídlo a další. Vybírejte ze tří typů nosičů. Vyberte si takový, který vašemu autu či vám bude nejlépe vyhovovat.  

Který bude ten pravý?

Nosiče na tažné zařízení – u nich jistě není pochyb, kam se umísťují. Jejich velkou výhodou je, že se s nosičem dobře manipuluje a dobře se na něj připevňují kola. Dokonce lidé menšího vzrůstu nemusí zvedat kola nad hlavu, což je jistě výhodné. Nosič také nemění jízdní vlastnosti ani spotřebu paliva. Mírnou nevýhodou je, že budete muset pořídit třetí poznávací značku.

Střešní nosiče vídáme na autech poměrně často. Jsou levnější variantou převozu kol, ale při výběru je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Také pro lidi menšího vzrůstu budou nosiče na střechu méně praktické. Při bočním větru v otevřeném prostranství dávejte pozor. Také mírně mění spotřebu paliva. Existuje více druhů nosičů na střechu. Jedny jsou z plastu, ty mají nižší nosnost. Dále jsou takové, při jejichž výrobě byl použit hliník nebo ocel. Jsou pevné a uvezou až čtyři kola nebo střešní box. Na kola je třeba ještě dokoupit držáky. 

Jako poslední bychom rádi představili nosiče na páté dveře. Nejsou vhodné pro všechny modely aut, proto je lepší oslovit kvalitního prodejce aut, který vám rád poradí, zda je nosič vhodný i pro vaše auto. Specialisté z Autodoplňky-obchod.cz vám mohou nabídnout správné řešení. Je třeba ale počítat s tím, že přes zadní okno hůře uvidíte a dveře od kufru nepůjdou úplně otevřít. Převezte si kola kamkoli budete chtít a užijte si dokonalý cyklovýlet s celou vaší rodinou. 

Mohlo by Vás zajímat

Červíci v třešních? Stačí tento jednoduchý trik a budou FUČ …...

Sezóna třešní je již v plném proudu. I vy občas s nadšením zakousnete do šťavnaté a sladké bobule, předělů ji zuby na polovinu a...