Pondělí, 27 března, 2023
aktualne

Patagonia Micro Puff – šampion v lehké váze

on

Chmýří je náročný soupeř. Syntetika mu může při jeho dokonalých přírodních vlastnostech konkurovat pouze tehdy, je-li opravdu lehká. Přestože se moderní materiály stále více podobají chmýří, pokud jde o výhřevnost a stlačitelnost, souboj v kategorii nejnižší hmotnost vyhrává Patagonia Micro Puff. 

Technologický zázrak jménem PlumaFill je syntetickou replikou chmýří, který mění tradiční pohled na možnosti zimních bund a spojuje to nejlepší z obou světů. Výsledkem je ultralehké „syntetické chmýří“, které nepokoří ani odvěký nepřítel přírodního chmýří, vlhkost.

Patagonia Micro Puff je bunda (s kapucí nebo bez), která září mezi stálicemi turistického nebe již pěkných pár let. Vynikajícím způsobem funguje na jaře a na podzim, a v případě silnějších mrazů se stává střední vrstvou. Mají ji v oblibě ji makači na šílených amerických hřebenovkách, pro které je sbalitelnost a nízká hmotnost v poměru k hřejivosti naprosto klíčovým faktorem. Mít v batohu Micro Puff znamená, že se dokážeš efektivně zahřát něčím, co ti v batohu nezabere více místa než láhev na vodu a přidá tak zhruba 250 g.

Zároveň se můžeš spolehnout na nylonový ripstop Pertex Quantum s vodoodpudivou úpravou bez obsahu PFC, který překvapivě dobře odvádí lehké až mírné srážky. Větruodolná povaha Pertex Quantum a minimalistické prošívání také zvyšují odolnost při poryvech větru. Stručně řečeno, jedním z hlavních důvodů, proč testeři doporučují Micro Puff oproti klasické péřovce, je její spolehlivější výkon ve vlhkém počasí. 

Dokáže obstát v náročných podmínkách a není-li tvou srdcovkou turistika ve sněhové smršti, bezpochyby splní tvé nároky. Kromě túry můžeš Micro Puff vyvenčit i při jízdě na kole, lezení či kempování.

Patagonia Micro Puff je minimalistická bunda s jednoduchým designem zaměřeným na funkčnost. Ostřílení uživatelé si nejvíce pochvalují elastické lemy na rukávech a kapuci – nemusíš nic nastavovat, nenajdeš zde žádné šňůrky, ale gumička je akorát tak pružná, aby ti pěkně udržela kapuci na hlavě. Oblíbené jsou i praktické vnitřní kapsy bez zipů, které usnadňují manipulaci s předměty. 

Micro Puff poznáš mezi ostatními bundami podle specifického vzoru prošívání kromě kterého na ní na první pohled není vidět nic mimořádného. Její pravá krása je uvnitř. Takže pokud potřebuješ ultralehkou péřovku, kterou se nemusíš bát vzít ven když hrozí plískanice, sáhni po Micro Puff. Patagonia už této kombinace docílila. Vyber si svoji verzi zde.

Mohlo by Vás zajímat

Červíci v třešních? Stačí tento jednoduchý trik a budou FUČ …...

Sezóna třešní je již v plném proudu. I vy občas s nadšením zakousnete do šťavnaté a sladké bobule, předělů ji zuby na polovinu a...