Středa, 7 června, 2023
aktualne

Chcete vést šťastnější život? Musíte udělat jednu věc!

on

Štěstí nikomu nezaklepal na dveře s nabídkou, že u něj zůstane bydlet do konce života. Pocit štěstí je relativní a záleží hlavně od našeho pohledu na svět. Mentální kouč Raymond Perry dokonce jde ještě dál a tvrdí, že našel způsob jak být šťastný bez ohledu na okolnosti. Základem je nerezignovat na to kým jsme.

MaM 05.03.2021 15:00 žena, přemýšlení, úsměv, dôchodkyňaFoto: Shutterstock
Štěstí málokdy závisí jen na tom, co dosáhneme.
Ego nenechávejte za dveřmi
Často se ego považuje za překážku v společenském životě, ale je to opět jen úhel pohledu. Podle psychologa Carla Rogerse jde o sebepřijetí: „Je to o tom, kdo si,“ říká. A to už dostává ego úplně jinou úroveň. Přestává být sobeckou kapitolou našich životů, ale unikátním sebevyjádřením toho, co v životě chceme a kdy se cítíme šťastní.

Ego a pocit štěstí
Být egoistou podle Raymonda Perrasa neznamená uplatňovat sama sebe na úkor jiných, ale je o naší reakci na okolní svět tak, abychom v něm dokázali být šťastní. „Někdy neovlivníme to, co se kolem nás děje, ale vždy víme ovlivnit to, aby se situaci uchopili nejlépe jak můžeme v náš prospěch,“ říká. Chcete-li být šťastný, znamená to najít sama sebe ve světě plném protichůdných informací, faktů a hoaxů.

Uplatnění tvořivého potenciálu
Raymond Perris radí, že ego je jednou z hlavních cest, jak přežít šťastný život. Právě ego stojí nejen za našimi ambicemi a touhami ale i sny. Proto pokud nebudete potlačovat vlastní touhy a poslouchat své srdce, můžete žít naplněný život podle sebe a ne podle někoho jiného. Platí to v práci, životě, posteli. Díky egu máte totiž jasně vyznačeny cesty k tomu, co vás v životě dělá šťastných. Už je stačí jen následovat.

správné vyvážení
Štěstí málokdy závisí jen na tom, co dosáhneme. Známe příběhy mnoha bohatých a slavných lidí, kteří nakonec spáchali sebevraždu, ačkoli se ostatním zdálo, že musí být na vrcholu štěstí. Raymond Perry vidí problém v tom, že ego není pilíř egoismu. Ego je nutné přizpůsobit situacím. Pomáhá nám v každé situaci zachovat se nejlépe dle vlastního svědomí a vědomí, podle toho, jak to v hloubi srdce cítíme.

Soulad se sebou samým
Eckart Tolle ve své knize Síla přítomného okamžiku poukázal na hluboké pochopení vlivu bytí. Náš vnitřní život ukazuje, kým ve skutečnosti jsme. Se svými talenty, pozitivy, dobrými vlastnostmi i negativy. Pro každého je štěstí něco jiného, ​​ale vždy se skrývá v realizaci věcí, po kterých toužíme.

Mohlo by Vás zajímat