Pondělí, 27 března, 2023
aktualne

Jak rychle uklidit rozbitý pohár či snadněji krájet čerstvý chléb?

on

Některé rady znali již naše babičky a v domácnosti fungovaly. Tak proč je nevyzkoušet?

Pravda, pf 25.05.2020 15:00 chliebFoto: Shutterstock
Jak krájet čerstvý chléb?
Rychle uklidit rozbité sklo

Pohár se rozbil a vy chcete sklo co nejrychleji ze země posbírat tak, abyste nezranili. A rovněž nikdo z vašeho okolí. Jak na to? Vezměte starou hadřík, namočte ji – jemné kousky skla se na ni přilepí a vše pak vyhoďte.

Jak krájet čerstvý chléb?

Nakrájet čerstvý chléb na tenčí plátky může být problém. Vyzkoušejte proto trik s teplým nožem. Čepel nože ponořte do teplé vody, rychle ji osušte kuchyňskou utěrkou a začněte krájet. Půjde to lépe a na noži nezůstanou nalepené žádné drobky.

Vaření prasklých vajec

Jen tak vyhodit prasklé vajíčko? To naše babičky nedělali. I takové vajíčko se dá uvařit pěkně v celku. Do vody, v níž se vařilo, se pouze přidalo trochu octa. Ten zabránil ještě většímu prasknutí vajíčka při vaření.

Aby řezané květiny déle vydržely

Rozdíl v teplotě vody je pro květiny důležitý. Dejte utržené květiny do teplé vody a nechte je v ní tak dlouho stát, až se voda ochladí. Pak je seřízněte důkladněji, aby byla plocha řezu co největší (šikmo) a vložte řezané květiny do studené vody. Květiny tak vydrží ve váze déle.

Mohlo by Vás zajímat

Červíci v třešních? Stačí tento jednoduchý trik a budou FUČ …...

Sezóna třešní je již v plném proudu. I vy občas s nadšením zakousnete do šťavnaté a sladké bobule, předělů ji zuby na polovinu a...