Pondělí, 27 března, 2023
aktualne

Kde hledat práci, když je vám více než 50 let?

on

Přijít o práci můžeme z různých důvodů v kterémkoli věku. Pokud nás to však potká po padesátce, můžeme se cítit špatně, ukřivděně, hozeni přes palubu, zoufalí, naštvaní… Ale také jakoby bez cíle. Nezaměstnaných je v tomto věku spousta z nás. Zřejmě proto, že si zaměstnavatelé často myslí, že po padesátce již lidé ztrácí elán, nejsou tak rychlí, pružní, nemají otevřenou mysl, nechrlí nápad za nápadem…

Vyzbrojte se kvalitním životopisem

Nejenže musí být životopis aktuální, bez gramatických chyb, s funkčními kontakty a správě vypsaným vzděláním i zaměstnáním. Měl by mí i něco navíc. Zajímavou úpravu, přehled vašich kladných vlastností, ale může obsahovat i váš sen, na který si chcete vydělat, a který chcete ještě stihnout realizovat. Zaměstnavatel – certifikace firem, by mohl mít zájem vám k tomuto splnění snu dopomoct.

Životopis zbytečně neprotahujte, zvláště pokud máte za sebou více zaměstnání, zdlouhavé čtení by nikoho nebavilo. Buďte struční a výstižní. Určitě nechte životopis někomu z rodiny nebo přátel k nahlédnutí. Pomoci s úpravou i obsahem vám může životopis vzor. Spoustu jich najdete zdarma na internetu.

Hledejte nové zaměstnání nejen na Úřadě práce

Prvním místem, kde budete zřejmě směřovat, bude Úřad práce. Najdete tady jistě spoustu volných pracovních pozic, z nichž alespoň jedna, dvě, by vás mohly zaujmout. Pokud ne, zvažte i rekvalifikaci. Toužili jste pomáhat dětem nebo nemocným? Chtěli jste si zkusit prodávat za pokladnou? Nebo jste si chtěli udělat kurz účetnictví, být kosmetičkou nebo třeba šít tak, jako jste šila, když vám bylo dvacet? Právě teď se můžete rozhodnout pro nové zaměstnání, zcela jiné, kdy jindy to ještě zkusit?

Nové zaměstnání hledejte i na internetu na kvalitních pracovních portálech jako je například Personalistka.cz, 123jobs.cz nebo Abecedapráce.cz,a poptejte si i u svých známých. Budete mít spoustu času napsat i firmám ve vašem okolí, které by vás mohly potřebovat.

Ukažte svému budoucímu zaměstnavateli, jaké výhody mu nabízíte. Jste zodpovědní? Časově flexibilní? Nemáte závazky? Chcete se vzdělávat? Pracovat v týmu? Nebo naopak mít svou zodpovědnost a možnost rozhodovat? Z těchto i jiných pozitiv a kladných vlastností bude většina zaměstnavatelů nadšených.

Mohlo by Vás zajímat

Červíci v třešních? Stačí tento jednoduchý trik a budou FUČ …...

Sezóna třešní je již v plném proudu. I vy občas s nadšením zakousnete do šťavnaté a sladké bobule, předělů ji zuby na polovinu a...