Středa, 7 června, 2023
aktualne

Pracovní koutky doma? Vůbec nemusí ubíjet, tyto se vám budou líbit

on

Možná jste pracovní koutek už měli doma předtím, možná jste si ho museli vytvořit jen s příchodem aktuálních omezení. V domácí kanceláři bychom se však měli cítit nejen příjemně, ale i pohodlně a také inspirativní.

Pohled na domácí kancelář – inspirace, …
Pohled na domácí kancelář – inspirace, westwingnow.sk.
Naše domácí pracoviště by mělo být pohodlné, ale zároveň by mělo povzbudit vaši kreativitu a produktivitu práce. Vyplatí se investovat do pohodlné židle, kterou si můžete objednat online. Pokud nejste ochotna přistoupit na takovou investici, sáhněte po židli, kterou už doma máte – ta by však měla být tvrdší. Během dne ji můžete vyměnit i za fit míč – ta však není určena na několikahodinové sezení.

Pracovní koutek s nádechem dřeva, Oak Furniture …
Pracovní koutek s nádechem dřeva, Oak Furniture Land, via PR Shots.
Okolí svého koutku si ozdobte, abyste po vstupu do své „nové kanceláře“ cítili příjemně. Přidejte pozitivně obrázky, na poličku položte fotku či svíčku, možná i veselý hrnek či suvenýr z dovolené. I čerstvé květiny, které jste si přinesli z přírody, vás během několikahodinového pracovního dne potěší.

Pohled na domácí kancelář – inspirace, …
Pohled na domácí kancelář – inspirace, westwingnow.sk.
Osvětlení je klíčovým aspektem! Na osvětlení vaší domácí kanceláře se dají použít krásné, designérské stolní a kancelářské lampy. Zároveň je však třeba mít také dostatek denního světla, abychom si při práci nejen nepoškozovaly zrak, ale zároveň „neseděli v temnotě“ a nepodléhaly tak pochmurným myšlenkám.

Pohled na pracovní koutek, bonami.sk
Pohled na pracovní koutek, bonami.sk
Domácí pracovní koutek se u mnohých musí vejít na minimum prostoru – to ale neznamená, že se v něm máme cítit stísněně. A takových případech třeba myslet prakticky a sáhnout například po účelových vyklápěcích stolcích, které během dne plní svou funkci a následně se „změní“ na kus jiného nábytku, který pracovnu ani nepřipomíná.

Pokud jste prostorově více omezena, pracovní …
Pokud jste prostorově více omezená, pracovní koutek může vypadat i takto, bonami.sk
Kancelář může být před zraky ostatních „schovaná“ na místech v domě či bytě, kde najdeme klid a zároveň nepřekáží ostatním. Takovým místem může být například prostor pod schody – pokud bydlíte v mezonetovém bytě či rodinném domě.

Mohlo by Vás zajímat